Tervetuloa Gastro-messuille Helsingin Messukeskukseen

Osastomme on 6b50

Tule Gastroon tutustumaan alkuvuoden uutuuksiimme. Asiantuntijamme esittelevät osastollamme mm. uuden sukupolven, raskaan sarjan SD7 -liukuovimalliston sekä mm. UCR huoneelle toteutetun, käyttäjäystävällisen lisätyn todellisuuden –sovelluksen. Uudet Inventus BC/BF -pikajäähdytys- ja pikapakastuskaapit saavat myös ensiesittelynsä. Ne ovat erityisesti suunniteltu ottaen huomioon tuoteturvallisuuden, käyttömukavuuden sekä lainsäätäjien viimeisimmät asetukset.

Lisäksi huippukokki Sasu Laukkonen Ravintola Orasta maistattaa sinulle suomalaisista raaka-aineista valmistettuja hätkähdyttäviä herkkuja.

Tervetuloa!

Aiheeseen liittyvää

Uudet Inventus PLUS -kylmä- ja pakastekaapit tarjoavat raskaan sarjan suorituskykyä ammattikeittiöön

Ammattikeittiössä kylmäkaluste joutuu arjessa koville, kun ovi käy tiuhaan ja käyttöympäristön lämpötila on tavanomaista huonelämpötilaa korkeampi.

Uusi toimitusjohtaja Hanna Miettinen haluaa kirkastaa prosessit ja innostaa henkilöstön kehittämään toimintaa

Festivo-Porkan uutena toimitusjohtajana aloittanut Hanna Miettinen sanoo, että kaikki tarvittava osaaminen ja asiantuntijuus on talossa. Nyt tarvitaan vain prosessien kirkastamista ja uudenlaisia mittareita tekemiselle.

Tekniikka vanhenee, rakenne kestää – konekulman vaihdolla uusi elämä kylmähuoneelle

Asennus onnistuu parhaimmillaan puolessa päivässä, ja uuden koneen asentamisen jälkeen kylmätekniikalla on taas kolmen vuoden täystakuu.