Porkka Innovation Center uusiin toimitiloihin

Lahden toimipiste muutti uusiin innovatiivisiin tiloihin jo vuoden 2016 alussa. Avajaisia vietettiin 12.5. huurrelaisten, asiakkaiden sekä yhteistyökumppanien kanssa.

Uudessa modernissa innovaatiokeskuksessa toimii Huurteen CR-divisioonan että RS Area Finlandin toimihenkilöitä ja huoltohenkilökuntaa. Tuotekehitys testaa uusia laitteita tarkoitukseen suunnitellussa laboratorioissa ja näyttelytilassa esitellään toimintaa. Lisäksi huolto- ja varaosamyyynnin tarpeisiin sovelutuva tila rakennettin.

Myynti- ja hallintohenkilökunta työskentelee Innovation Centerin avoimessa toimistotilassa.” Uudet tilat ovat ehdottomasti hyvännäköiset , avarat ja toimivat sanoo Suvi Lyhelä Leiponen CR-divisioonan myynnistä

Aiheeseen liittyvät tuotteet

Osta työtä Suomeen – Porkalta saat suomalaista laatua, toimitusvarmuutta sekä elinkaaren hallintaa

Osta työtä Suomeen -päivää vietetään taas 1.12. Porkan kotimainen tuotanto luo toimitusvarmuutta. Ylöjärven tehtaalla suunnitellaan ja valmistetaan kylmähuoneita sekä kylmätilojen ovia. Kemijärvellä keskitytään Porkan muiden ammattikylmälaitteiden valmistukseen.

Porkan HoReCa-alan ratkaisut mukana FastFood & Café & Restaurant Expossa Tampereella – arvomme messuilla viinikaapin!

Tammikuussa 2024 FastFood & Café & Restaurant Expo ja Porkan myyntitiimi ottaa suunnakseen Tampereen Messu- ja Urheilukeskuksen.

Porkka toimitti Bama Fresh Cutsin valmissalaatti­­­­­tehtaaseen ovia sekä katto- ja seinäelementtejä

Porkan ratkaisuja on hyödynnetty BAMA Fresh Cutsin uudessa tehtaassa Vantaalla.